Szabályos szoláriumok
Az európai és hazánkban is érvényben lévő szabályozás szerint a szoláriumok által kibocsátott maximális UV sugárzási érték (erythemásan súlyozva) 0,3 W/m2 lehet.
A korábban népszerű, úgynevezett “turbócsövekhez” képest az Európai Unió 0.3 normáknak megfelelő csövekben már alacsonyabb az UVB-, és magasabb az UVA-sugárzás aránya. Ezáltal a barnulás biztonságos, még érzékeny bőrű vendégek esetében sem fordulhat elő bőrpír.
Következő lépésként a szoláriumozás kozmetikai hatásai kerülnek előtérbe. Így arra lehet számítani, hogy a jövőben olyan témák állnak majd a középpontban, mint az UV-sugárzás biopozitív hatásai (D-vitamin termelés, bizonyos betegségek kockázatának a csökkentése, hangulatbefolyásolás, stb.). Mindezt relaxálva, kellemes kikapcsolódás közben élvezhetjük. Ezáltal újabb vendégeket vonzhatunk be a szoláriumozók táborába, olyanokat is, akiket eddig elriasztottak az esetleges korábbi negatív tapasztalatok.
A megfelelően beállított UVB sugárzás biztonságosan és bőrpír nélkül hozza létre az új pigmentációt, míg a kívánt mennyiségű és megfelelő ideig ható UVA-sugárzás kényelmesen lebarnítja a bőrt. Nagyon fontos szempont, hogy az őszi-téli hónapokban amúgy is korlátozottan élvezhető napfény helyett a szolárium használatával biztosíthatjuk szervezetünk számára a nélkülözhetetlen D-vitamint!
[stextbox id=”portal” float=”true” width=”600″]
Pozitív hatások
- Nincs bőrpír;
- Kevesebb bőrfeszülés;
- Biztonságos és egyenletes barnulás;
- Lehetőséget ad pihenésre, relaxációra, kikapcsolódásra;
- A szoláriumozás pozitív hatásai érvényesülnek (D-vitamin termelés, téli depresszió ellen, erősíti az immunrendszert, megakadályozza a csontritkulást, csökkenti a mell-, vastagbél és prosztatarák kockázatát, stb.);
- Világos, érzékeny bőrűek is használhatják.
[/stextbox]
Forrás: www.hollandimpex.hu